Kas yra inžinerinė žvalgyba..?
2024 m. gegužės 12 d. 10:12,
Komentarų nėra

Inžinerinė žvalgyba - tai žvalgybos rūšis, veiksmų visuma, atliekamų siekiant gauti informaciją apie vietovę ir joje esančią inžinerinę amuniciją (minas), priešo inžinerinių pajėgų būklę ir galimybes, bei reljefą.
1. Priešo pozicijų įvertinimas.
2. Minų (minų laukų) aptikimas ir jų nukenksminimas, arba nužymėjimas ir kitų galimų kliūčių aptikimas.
3. Reljefo įvertinimas, pravažumo galimybės, jos gynybinių ir maskuojamų savybių įvertinimas, galimų kliūčių ir kitų pavojų aptikimas.
Pagrinde tai minų laukų ir atskirų minų aptikimas ir jų neutralizavimas, arba tilus jų pašalinimas iš tam tikrų zonų - kelių, takų, pamiškės juostų.
Terminas žvalgyba jungia mus su visais kitais žvalgybos padaliniais, nes ir mes naudojame žvalgybinių grupių taktiką. Inžinerinės žvalgybos grupių sudėtis dėl šito karo ypatumų yra minimalios, tenka dirbti labai mažomis grupėmis. Pagrinde inžinerinė žvalgyba atliekama 2-3 maksimaliai 5 specialiai tam apmokytų karių pajėgomis. Kaip taisyklė tai 1 arba 2 išminuotojai ir 1 arba 2 žvalgai kaip jų priedangai.
Pafrontės zonose, 5-8 kilometrai nuo nulio, grupės sudėtis gali būti didesnė, bet tai atskiri išskirtiniai atvejai. Nulyje ir pilkojoje zonoje dirba ne daugiu 3-4 karių. Aš ne apie inžinerinę žvalgybą aprašyta 2020 metų vadovėliuose. Aš apie inžinierinę žvalgybą šio karo realijų sąlygomis, nes tai 2 visai skirtingi dalykai.
Pagrindinės inžinerinės žvalgybos priemonės, tai žvalgų akis, minų zondai, metalo ar minų ieškikliai ir specialus išminavimo rinkiniai. Bet pagrindas, dėmesingumas, žinios ir patirtis demaskuojant įvairiausias minas.
Kodėl su išminuotojais dirba kaip priedanga žvalgai..? Nes išminuotojo darbas sukoncentruotas tik į savo darbą. O žvalgai atlieka priedanga, klausosi dangaus, pagrinde aktyvias ausines įjungus ant maksimumo ir įdėmiai stebi aplinką, kad nesusitikti su priešo nepageidaujamomis pajėgomis. Žvalgai kaip taisykle labai gerai žino teritoriją, puikiai joje orientuojasi, neblogai žino priešo pajėgų išdėstymą. Tai labai aktualu dirbant pilkoje zonoje. Kartais (pagal galimybes) tokių grupių darbą pilkojoje zonoje pridengia dronai-žvalgai.
Tokių grupių darbo ypatumai, tyliai ateiti, tyliai atlikti savo darbą ir tyliai išeiti, tai ne žvalgyba mušiu ir ne šturmai. Tokios grupės neskirtos tam, kad pralaužti priešo gynybines linijas. Mūsų tikslas užtikrinti tokių šturmo grupių prieigas prie priešo pozicijų.
Inžinerinėje žvalgyboje išminavimas visada yra sudėtingesnis, nei minavimas. Minavimas visada siejamas su Holivudo scenomis. Bet šis karas, tai ne Holivudas ir kadro atgal neatsuksi. Visada žymiai greičiau ir paprasčiau yra padaryti kokią nors kiaulystę (užminuoti) nei paskui tą kažkieno padarytą kiaulystę aptikti ir pašalinti (išminuoti).
Tai štai, kalbant apie minuotojus ir išminuotojus, tai pirmi yra tie, kas kokias nors kiaulytes daro, o antri yra tie, kas jas aptinka ir pašalina. Tad išminuotojai inžinerinėje žvalgyboje yra tie, kas geriausiai parengti, geriausiai apmokyti, turi tokio darbo didžiausią patirtį, nebijo prisiimti atsakomybės už savo darbą ir nebijo eiti ten, kur net vilkai nevaikšto.
Inžinerinės žvalgybos tikslas yra užtikrinti pagrindinių pajėgų judėjimus reikiama kryptimi. Tai karo keliai ir keliukai, rezervinių apvažiavimo kelių (kelių per laukus) parengimas, kad jais laisvai ir nevaržomai galėtu judėti pagrindinės pajėgos, kad jais butu galima pristatyti amuniciją, evakuoti sužeistuosius.
Vietų, kur dislokuosis pagrindinės pajėgos patikrinimas. Vietovės dronų operatoriams, minosvaidininkams, kulkosvaidininkams, ryšininkams, medivakams, šturmo grupėms ir t.t..
Pasitraukus priešui, užėmus jų pozicijas, kas ten liko, tik velnias težino, tad pirmiausiai tokias vietas tikrina koviniai išminuotojai. Bet viskas visada prasideda nuo pagrindinių pajėgų dislokacijos vietų, pastatų ir teritorijos patikrinimo. Todėl šiam kare karo išminuotojai visada ateina pirmi ir išeina paskutiniai, niekas apie teritoriją nežino tiek, kiek žino karo išminuotojai atlikę joje inžinerinę žvalgybą.
